הגדר כדף הבית הפוך לדף הבית
23.02.18 ח' אדר התשע"ח
גלריה מהארץ גלריה מהעולם גלריה יהדות חדשות מבזקים וידאו פורומים יהדות צרכנות ושיווק דעות הוסף למועדפים הגדר כדף הבית NPV news - חדשות פלוס
פאריס בכחול-לבן- שבוע ישראל בצרפת
פאריז. (ארכיון: NPV)
פאריז. (ארכיון: NPV)
נשיא המדינה, שמעון פרס, ארבעה זוכים בפרסים בתחומי המדע והספרות, ביתן כבוד ביריד הספרים השני בחשיבותו בעולם, 39 סופרים ישראלים, סיקור תקשורתי נרחב. אלו הם רק חלק משורת הפעילויות שיתקיימו בתחת הכותרת "שבוע צרפת-ישראל" בפאריס.
משה רוט
10.03.2008 - 17:08
הבוקר (ב') הגיע לפאריס נשיא המדינה, מר שמעון פרס, לביקור ממלכתי בצרפת, כאורחם של הנשיא סרקוזי ורעייתו. ביקורים מעין זה מתקיימים בצרפת לעתים נדירות, (פעם או פעמיים בשנה), וביקורו של פרס יהיה הראשון מאז נבחר ניקולא סרקוזי לנשיאות. במהלך הביקור, שימשך ארבעה ימים, יפגוש הנשיא פרס את כל צמרת השלטון הצרפתי, את ראשי הכלכלה, את הקהילה היהודית וכן את כל השמנא והסלתא של עולם הרוח, התרבות והחברה. ביקור זה ייתן ביטוי מוחשי וסמלי כאחד לירח הדבש הפוקד יחסי שתי ישראל וצרפת.

לקראת הביקור קושטו שדרות השאנז-אליזה ובנייני ציבור רבים בדגלי ישראל וצרפת. המארחים יוצאים מגדרם לקבל את הנשיא פרס בחום ובלבביות, אות לידידות לישראל ולהערכה העמוקה למר פרס עצמו.

יריד הספרים בפאריס

ביום ה' (ה-13 למרץ) יחנוך הנשיא את יריד הספרים הבינלאומי של פאריס, שמציגות בו למעלה מ-1200 הוצאות לאור ומבקרים בו למעלה מ- 000 200 איש. לאחר שנים של עבודת הכנה ופעילות של שגרירות ישראל מול מארגני היריד וראשי עולם הספרות וההוצאה לאור, זכתה ישראל להישג היוקרתי והנכסף - להיות לאורחת הכבוד ביריד. הביתן הישראלי, הנשקף מכל פינה במתחם היריד, אלפי כרזות ברחבי העיר המבשרות על מעמדה המיוחד של ישראל ומבול של מוספים מיוחדים בתקשורת הצרפתית הנשקפים מכל קיוסק עיתונים בעיר – כל אלה הם הצדעה מהדהדת לספרות הישראלית.

הביתן הישראלי, פרי עבודת העיצוב של האדריכלית עליזה ארנס והמעצב דוד טרטקובר, ישתרע על פני 600 מ"ר ויכלול חנות ספרים (אשר תציג למכירה מאות ספרים ישראלים מתורגמים, ספרות מקור וכן אלבומים וספרי ילדים) ומרחב ציבורי בו תתקיים הפעילות בביתן.

מרכז הספר הלאומי של צרפת הזמין שלושים ותשעה סופרים ישראלים שיגיעו לקראת הפתיחה ישתתפו בעשרות אירועים - שולחנות עגולים, הרצאות, ראיונות, דיונים והקראות – לעתים שניים או שלושה בו-זמנית, שיתקיימו במתחם היריד ומחוצה לו וימשכו את מירב תשומת הלב התקשורתית.

זוכים ישראלים בפרסים:

ולבסוף, הסופר אשכול נבו, והמדענים דר' שלומית לבנברג ודר' חוסאם חיאק מהטכניון יזכו השבוע בפרסים מטעם קרן צרפת-ישראל בתחומי הספרות והמצוינות במדע. פרופ' עדה יונת ממכון ויצמן זכתה לפני ימים אחדים בפרס בינלאומי חשוב מטעם חברת "לוריאל" וארגון אונסק"ו המוענק לנשים מדעניות מצטיינות בתחום מדעי החיים.

אין ספק, ישראל היפה תהיה במרכז תשומת הלב. באופן סמלי, השבועון החשוב "לה פואן" מפרסם השבוע גיליון מיוחד המוקדש לישראל. בתמונת השער, במקום התמונות הרגילות של הכותל או של חיילי צה"ל, נשקף דיוקן יפהפה של השחקנית רונית אלקבץ.לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות
מבזקי חדשות
22.05.2012 15:35
מאת: דניאל טננבוים

צומת אלייכין: רוכב אופנוע נהרג בתאונת דרכים

22.05.2012 10:45
מאת: ישראל חדש

מנהרות הכרמל נסגרו לתנועה

10.04.2012 8:30
מאת: דניאל טננבוים

נתניה: אם ושני ילדיה נפצעו בשריפה

10.04.2012 6:30
מאת: יונתן דולב

רחובות: גבר נדקר בביתו - מצבו קשה

09.04.2012 23:17
מאת: יונתן דולב

שלושה פצועים בתאונת דרכים בגבעת שמואל

23.03.2012 13:40
מאת: דניאל טננבוים

לוד: שני נפגעים באורח אנוש וקל באירוע ירי

23.03.2012 13:39
מאת: דניאל טננבוים

רוכב טרקטורון נפגע באורח קשה בצומת להבים

23.03.2012 13:00
מאת: ישראל חדש

נחל שורק: אדם פונה לאחר חילוץ ממושך

     
דף הבית | חדשות | מבזקים | גלריה מהארץ | גלריה מהעולם | גלריה יהדות | וידאו | המייל האדום | פרסם אצלינו | הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית | תקנון
© כל הזכויות שמורות ל npv חדשות+
Rivyon.com