הגדר כדף הבית הפוך לדף הבית
21.02.18 ו' אדר התשע"ח
גלריה מהארץ גלריה מהעולם גלריה יהדות חדשות מבזקים וידאו פורומים יהדות צרכנות ושיווק דעות הוסף למועדפים הגדר כדף הבית NPV news - חדשות פלוס
בזוית עין - והפעם: נסיעה טובה!
והפעם: נסיעה טובה!
והפעם: נסיעה טובה!
כאן בכל שבוע יעלה טור - דעות שבועי מכישרונותיו המזעריים של זאבי ינובסקי
יובל שוורץ
31.03.2009 - 17:08
 

 

בזוית עין

והפעם: נסיעה טובה!

 

אפשר להסתכל?

נו נו

 

כעבור כמה שניות:

כמה זמן מחזיק הבטרייה?

שעתיים. אני עונה ביובש ובאי חשק. מבין כבר איזה תענוג הולך להיות לי כאן היום.

 

כעבור דקה נוספת:

זה ויסטה?

כן.

שמעתי שזה לא כל כך מוצלח כמו ה XP

אז לא. מקווה שהלה יבין שאיני חפץ להיכנס איתו למו"מ ככל שיהיה.

 

ככה עברה לי הנסיעה  באוטובוס כשרציתי להיות עם עצמי. פתחתי את המחשב הנייד והתחלתי להקליד חומר שהשארתי לעצמי לשעת הפנאי. אלא שזה לימיני, משה שמו, החליט אחרת. הבר-נש לא חדל מלהטרידני, להציק לי בשאלות קשות, נכסיות ומעצבנות.

 

בעצם למה לא להתחיל מהתחלה?

כשחיכיתי בתחנה הרגשתי מאוד חשוב. הבעיה היא שאחרים עושים מזה כסף ויושבים במקום ממוזג על כסא מסתובב. אני עשיתי את זה בהתנדבות ותחת השמש הקופחת.

קו 280 עבר כבר?

כן.

מתי?

לפני 7 דקות.

ידוע לך מתי צריך לבוא אחריו?

לא.

תודה.

 

קו 418 עבר?

לא.

כמה זמן אתה פה?

רבע שעה.

תודה.

 

תגיד, אתה פה הרבה זמן? 

תלוי ביחס למה.

אה, אם עבר כבר קו 15?

לא שמתי לב.

וקו 11?

לא שמתי לב.

טוב תודה.

 

אז זהו. שאגב כך שמתי לב שתודה היא תמיד מילת סיום. תמיד היא המילה האחרונה. מן מילת מוצא שכזאת מכל מבוך שתקלע אליו. תבדקו את זה. כשלא תדעו איך לסיים שיחה תגידו: טוב, תודה. אבל אל תלכו עם ראש בקיר, יש לזה כל מיני מנגינות. אם אתם נעלבתם ממשהו למשל, אז תאמרו את זה עם ראש מוטה כלפי מטה, בקול שקט ובמהירות האור. אם אתם באמת מודים למישהו אז תחזרו על המילה "תודה" כמה פעמים: תודה! תודה! באמת תודה! תודה מכל הלב! (רצוי להחזיק את ידיו של המתברך בין שני ידיך, ועם יד ימין לדפוק בחיבה ובעדינות על ידו של המתברך, כשראשך מורם מעט ומוטה כלפי שמאל. תנסו רגע) וכן הלאה על זה הדרך.

 

האוטובוס שלי, 402 הגיע בסוף. עליתי. עמדתי בתור. ניקבתי. תרתי אחר מקום פנוי. התיישבתי. ניסיתי לנוח לשעה קצרה אבל לא ממש הצלחתי.

 

כך זה היה נראה.

סליחה, יש'ך ניקוב? עבר איש נחמד שכזה  - שאי אפשר לסרב לו - וחיזר אחר ניקוב. לא התייאש, הלך אחד אחד עד סוף האוטובוס (סתם, לא עוד הסוף ממש, זה מהדרין). כשהוא מצא, או אז התחיל פרק ב'. יש'ך עודף? יש'ך לפרוט? הברירה בסוף הייתה בידיו של הנהג. נהג, תפרוט לי ב'קשה את השטר לחמישים אחד, עשרים אחד, מטבע של עשר, שני חמישיות, ועוד ארבע ₪ במטבעות של 2 ₪ והשאר בשקלים.

גם הפרויקט הזה הסתיים ב"תודה". משהו סתמי. עם טעם של "אתה הרי עובד אצלי". אתה נהג שלי. תגיד תודה על זה שאני מודה לך.

ואם חשבתי שהוא אחרון שתר אחר ניקוב, טעיתי. בכל תחנה היה שנוררי ניקובים. בכלל, למה אין איזה גמ"ח, או אפילו איש עסקים שפשוט "ישקיע" ברעיון הזה. תשמעו, יש פה שוק אדיר! יקנה האיש המון כרטיסיות וימכור כל ניקוב ב- 10 אג' יותר. נראה לכם שלא יקנו ממנו? יקנו ועוד איך יקנו.

איי... רגע, כל הזכויות שמורות.

 

וכמובן, איך אפשר בלי: נהג, דלת אחורית!

שתבוא קודם לשלם מקדימה!

יש לה כרטיסיה והיא תנקב מאחורה. השיב מאן דהו.

לא! תעלי לפה לנקב, אח"כ אפתח! כך הנהג בקול סמכותי. כזה שאומר אני כאן בעל הבית. שלא נתבלבל ח"ו.

כאן מתעוררים כמה אנשי משמרת הקודש והחינוך והצניעות וטוהר המחנה וועדת הרבנים לענייני תקשורת למלחמה בסרטן התחבורה הפוגעים בצביון משמר השכונה מהשכבה הסוציו אקונומית ומוחים בנהג בתקיפות שאינה משתמעת לשני פנים. אדוני! יש כאן כללים בקו הזה! זה מהדרין! (כאילו שהנהג לא יודע... מי כמוהו יודע ...) אתה צריך לתת לה לעלות בדלת האחורית. בשום אופן לא מכאן! זועק מאן דהו ונעמד לאלתר כדי לחסום את עלייתה של הגברת שנפלה קרבן לחובבי אקשן.

בכלל שמתי לב, שכל אלו דוגלי הצניעות ומעמד הגבר, גילם אינו עולה על גיל ה 30 במקרה הגרוע. שמתם לב?

העליתי בחכתי, כי אנשי הרוח, ההגות והספר, לא יתערבו מעולם בכגון דא. איסטינט הם יסבו ראשם ופלג גופם פנימה לאוטובוס לבל יגע דש בגדם במין זר שהם אינם משתייכים לו. אבל מעולם לא יעוררו מהומות. במקרה החריף ביותר, הם יקומו ממקומם, ייגשו לנהג ויבקשו ממנו בעדינות מרובה ואחרי כמה וכמה מילות התנצלות ובקשת כבוד הנהג - כי יקפיד לקיים את כללי קווי מהדרין. האמינו לי, נסעתי כבר עם רבים וטובים שחלקם אף ממעצבי דרכה של הציבור החרדי ומעולם לא שמעתי אותם מאיימים על נהג או רושמים את פרטיו בפאלם מהדגם האחרון. גם לא ראיתי שהם מתקשרים לרדז'מינסקי בזעם. יש מצב לומר שהם טועים בגישתם? אולי.

 

אז בסוף גם זה הסתיים, וראיתי באופק את יציאת העיר שעושה רושם.

חשבתי לעצום עיני ולנסות לנוח מעט מעמל היום.

 

אלא שעכשיו נפתח פרק חדש.

פלוני: נהג, אפשר אויר קצת?

נהג: בבקשה.

 

אחרי שתי דקות:

אלמוני: נהג, אפשר לכבות את המגן?

נהג: בבקשה.

פלוני: נהג, למה כבית את המזגן?

נהג: כי קר לו.

פלוני: אז שיסגור את התריסים.

אלמוני: זה לא עוזר

פלוני: אבל מחנק כאן.

אלמוני: אז תפתח חלון.

הויכוח בין הניצים עלה לטונים גבוהים במיוחד כשכמה נוסעים מצדדים זה לכאן וזה לשם ובעיקר נעזרים בהלכה ובשו"ע להגנתם. אגב, מישהו יודע איפה ההלכה המיתולוגית האומרת כי בחורף יש ללכת לפי מי שקר לו, ולהיפך בקיץ? ההלכה ידועה בפי כל דרדק דחד יומא.

את קולות הויכוח ליווה ב"קול שני" צווחות אימים של תינוק בן שנה שלא חפץ להירגע ממוצץ ובקבוק (ובצדק. כשהוא מריח באוטובוס בורקס חם וטוסט למה שיתפשר על דייסה? שוויון זכויות! זה מדינה דמוקרטית!), לך תדע, אולי קר לו? אולי הוא גם רוצה ניקוב? מי יודע. גם כשקולות הויכוח בעניין המזגן דמו וההסכם היה על רוטציה כשאת החצי הראשון יקבל מי שהביא להגנתו את ההלכה המיתולוגית, התינוק החמוד המשיך בשלו. יתכן שלא הסכים על רוטציה, משהו בסגנון ביבי ולביני.

תינוקי, אה? זה מה יש.

 

ובואו לא נפסח על אלו שפותחים משרד נייד מצוין. רק חבל שאין חוק על צנעת הפרט כלפי הצד השני. לטובת המאזינים בעל כוחם ובאי רצון לשיחות פרטיות. כלומר: המאזין יוכל לתבוע את המשוחח על הכרחת המאזין להיכנס לצנעת הפרט של המשוחח. גם זה יש בו עניין של צנעת הפרט. כי אם מבקש המאזין/הנוסע/האזרח לשבת בשלווה, לחיות לו את חיי הפרט שלו, בא הלה ודוחפו בכוח לחיי הצנעה שלו עצמו. יש פה משהו ששובר את הצנעה או את הפרט. לא? (רגע... אין ל"חדשות פלוס" יועץ משפטי?)

בנסיעה הזאת הספקתי לדעת הרבה דברים חשובים ליהדות חרדית כולה ע"י שיחות טלפון חשובות.

על הוצאת הילדים מהגן ועל ארוחת הצהרים שלא הייתה מוכנה אתמול, ועל ביקור הדודה מחו"ל כאן בארץ – זה עוד ניחא. אבל היו דברים הרבה יותר פיקנטיים. הנה לכם:

משפחת שימקוביץ אינה רוצה את זלמן במבה לשידוך עבור ביתם. בכלל, משפחת במבה הם משפחה פשוטה מידי בשבילם. וזה עוד לא הסוף, שמועה הגיע לאוזנם ממש בסעייתא דשמיא (איזה השגוחע פרוטיס') בימים האחרונים על המדובר זלמן במבה שבמבחן האחרון שנערך בישיבה הוא לא ממש הצליח. וחוצמיזה שהוא קצת עסקן זעיר בישיבה (יש לו מפתח של ארון הגמ"ח תרופות), שימקוביץ לא כ"כ אוהבים את זה. אצלם בן תוירה זה עד הסוף, בלי חוכמע'ס, בלי שטיקים! באמעס'! שלא יתעסק לנו עם גמחי"ם.

 

והמתווך הצעיר שאתמול יצא מחופתו, כבר עומד לסיים עסקת ענק בין אפריקה ישראל  לסוחר אלמוני ממאה שערים. מילוני דולרים עפו שם בשיחה כאילו היו ניירות (ערך) ניגוב. או טו טו והוא סוגר את העסקה. נשאר לו לסגור כמה קצוות אחרונים. הוא מנסה לארגן לעצמו פגישה עם לבייב עצמו וכבר שח בטלפון לכל באי ביתו ומכריו כי הוא נפגש כבר עם המנכ"ל ויש תשובה עקרונית להמשיך בעסקה. אני פשוט מת מקנאה! למה רק אני צריך לחפש לעצמי מקורות פרנסה חדשים לבקרים, והצוציק הזה שיצא אמש מקליפת הביצה כבר עומד להרוויח בשבוע הבא בשעה 17:00 שעון (אפריקה) ישראל סכום אגדי הנושק ל 50,000$? וואלה, למה הוא נוסע באוטובוס בכלל?

 

בעודי מהרהר/מערער מה הדבר הראשון שיעשה מסתמא הלה ב- 50,000$, האזנתי לשיחה מבדחת לא פחות. בחור בין הטיפש עשרה שעף זה הרגע מישיבתו על רקע פלילי והוא "מבוקש" על ידי צוותי הישיבה. בנייד הכשר שיש לו הוא מאיים באמצעות חברו לספסל הביצועים כי אם ראש הישיבה לא יחזור בו מהחלטתו, הוא יספר לכל חבריו בארץ ובגולה, בים וביבשה, בכל מקום אשר דבר השד מגיע, על הישיבה ועל העומדים בראשה. הוא פשוט "ילכלכך" על הישיבה והצוות. לא כדאי להם – הוא מאיים. אמל'ה! איזה פ-ח-ד!!!

חברה, רק בשביל המבט שלו מגיע לבחור 5 שנים מאסר בפועל (ביפן אולי) בלי לנקות שליש בשום אופן. לך תסביר לו שעצם זה שראש הישיבה קיבל החלטה חשובה למען הצלת הישיבה לדורות בזורקו את הבחור, מניית הישיבה זינקה בעשרות אחוזים. באותו הרגע השמועה אצה רצה (במהירות כזו... כמו השמועה ששחררו את גלעד שליט בזמן מלחמת עופרת יצוקה) כי הישיבה עשתה ניקיון יסודי לפסח ואפשר להתחיל בהרשמה לשנה החדשה. אבל הוא ממשיך לאיים. לצחוק כל הדרך לבני ברק!

 

והדובדבן שבקצפת היה מחזה משעשע. אוי...  איזה תענוג זה היה.

ספסל לפני ישב אברך שמעט אחרי תחילת הנסיעה שלף לו מאנשהו עיתון ארוך והחל מעיין בו משל עסוק הוא בשטיקל "קצות" שרק הרב אשר ב. פרידמן יוכל לפענח לו במתק שפתיו ובכישרונותיו הברוכים.

הקטע התחיל כמה שניות מאוחר יותר כשהגורי לידו שם לב שהעיתון של חברו לספסל הוא לא פחות ולא יותר "המבשר". הגורי ההוא לא חשב פעמיים והוציא מיד המודיע של שלשום והגה בו "בבקיאות" מרובה. כשהם החלו להפוך דפים מצד לצד התחיל הסרט. כל אחד עשה את זה על חשבון השני ולא הבין ממש למה שכנו כועס עליו. הבעות הפנים הכעוסות שרצו ביניהם לא היו מביישות שחקנים חשובים בגרובייס. אלא שהם עשו זאת ברצינות לגמרי. כאילו הראשון היה פרוש בעצמו והשני ליצמן בעצמו. אין הסבר אחר. בטוח שזה מה שהם הרגישו. ייצר השליחות והנקמה של כל אחד מהם הורה לו כי אסור לשתוק. אסור לתת למשנהו לחשוב שהוא מסכים לזה ששכנו לנסיעה קורא עיתון המודיע/המבשר. שתיקה הרי היא כהודאה, וכזאת לא יקום ולא יהיה. מה יעשו? לשוחח יחד ולמחות בפועל אחד בשני אינם יכולים משום שאינם מדברים. הם אויבים מאז ומקדם ועם אויבים לא מדברים כנהוג אצלנו. מה שנשאר, זה להעיף מבטים מגוחכים ולתפוס את השטח אווירי של השני ע"י העיתון. להרעיש בקול גדול בדפים הארוכים החומים. החבר חייב להתרגז. אחרת לא עשינו כלום היום. אין ברירה. כבוד התורה!!!

 

לסיכומו של נסיעה:

הפכתי לדוברה הרשמי של חב' אגד, קונקס ודן בהתנדבות מלאה בלי תנאים בסיסיים.

לא הצלחתי להקליד רבע מחומר שהכנתי

לא הצלחתי לישון

היה לי קר/חם, ממש כמו במשחק של הילדים

ניקב לי עור התוף מבקשות ניקובים ופריטת כסף

לא נפתח גמ"ח להשאלת ניקובים במחיר מסובסד

הנשים חלקם עלו מדלת הקדמית  ותהום כל העיר

השידוך של במבה לא נהיה

והעסקה של אפריקה ישראל התפוצצה עד בחצי הקדנציה הראשונה של הנסיעה

המבשר והמודיע נלחמו על שטח אווירי ברחבת האוטובוס כשהמשחק נגמר בתיקו ושינהם לא יעלו לגמר הגדול שיהיה בנסיעה הבאה בקו אחר.

 

ואיך מסיימים? זוכרים?

תודה שקראתם.

להתראות בשבוע הבא.

 

 לכתבה זו התפרסמו 20 תגובות
1.
(31.03.2009) יגאל אלימלך
2.
(01.04.2009) שלמה נס, ירושלים
3.
(01.04.2009) חיים וייס, בני ברק
אמיתי, כל מילה בסלע!!! (לת)
4.
(01.04.2009) ברוך, חיפה
NPV זה רעיון מוצלח בסדרה (לת)
5.
(01.04.2009) שושי, בני ברק
זאבי כל הכבוד עלה והצלח!! (לת)
6.
(01.04.2009) חייה ש., ירושלים
7.
(01.04.2009) שפרה, בני ברק
אני כבר מתחיל להתבייש ליסוע באוטובוס (לת)
8.
(01.04.2009) יונתן, בני ברק
רק שזאבי לא יהיה איתי באוטובוס.... (לת)
9.
(01.04.2009) יוסי רווח, אשדוד
זה רעיון מדהים - הזווית מהעין (לת)
10.
(01.04.2009) יצחק שי, בני ברק
ל- 10: אני גם חושב ככה (לת)
11.
(01.04.2009) שלזינגר, ירושלים
האתר קבל עוצמה... (לת)
12.
(01.04.2009) חיים ו, דימונה
זאבי חזק ביותר אין מילים (לת)
13.
(01.04.2009) ישראל ח, אשדוד
לזאבי היקר! עבודה נפלאה ומהמהת (לת)
14.
(01.04.2009) אליעזר , בני ברק
זאבי תן לנו משהו על פסח (לת)
15.
(01.04.2009) נפתלי, חיפה
כייף לקרוא זה כתוב בברור (לת)
16.
(01.04.2009) חייה מ., כפר חבד
רק תסדרו את האורך של הכתבה וזה פשוט מדהים (לת)
17.
(01.04.2009) שירה, אשקלון
18.
(01.04.2009) ישראל, אשדוד
נפלא מאוד זאבי! (לת)
19.
(01.04.2009) יורם מרציאנו
מה עם עוד כתבה? (לת)
20.
(05.04.2009) חיים לוי, טבריה
מבזקי חדשות
22.05.2012 15:35
מאת: דניאל טננבוים

צומת אלייכין: רוכב אופנוע נהרג בתאונת דרכים

22.05.2012 10:45
מאת: ישראל חדש

מנהרות הכרמל נסגרו לתנועה

10.04.2012 8:30
מאת: דניאל טננבוים

נתניה: אם ושני ילדיה נפצעו בשריפה

10.04.2012 6:30
מאת: יונתן דולב

רחובות: גבר נדקר בביתו - מצבו קשה

09.04.2012 23:17
מאת: יונתן דולב

שלושה פצועים בתאונת דרכים בגבעת שמואל

23.03.2012 13:40
מאת: דניאל טננבוים

לוד: שני נפגעים באורח אנוש וקל באירוע ירי

23.03.2012 13:39
מאת: דניאל טננבוים

רוכב טרקטורון נפגע באורח קשה בצומת להבים

23.03.2012 13:00
מאת: ישראל חדש

נחל שורק: אדם פונה לאחר חילוץ ממושך

     
דף הבית | חדשות | מבזקים | גלריה מהארץ | גלריה מהעולם | גלריה יהדות | וידאו | המייל האדום | פרסם אצלינו | הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית | תקנון
© כל הזכויות שמורות ל npv חדשות+
Rivyon.com