הגדר כדף הבית הפוך לדף הבית
21.02.18 ו' אדר התשע"ח
גלריה מהארץ גלריה מהעולם גלריה יהדות חדשות מבזקים וידאו פורומים יהדות צרכנות ושיווק דעות הוסף למועדפים הגדר כדף הבית NPV news - חדשות פלוס
נשיא המדינה במפגש עם משלחת הספורטאים האולימפית בבייג'ין
שני המדליסטים העניקו לנשיא את החולצה
שני המדליסטים העניקו לנשיא את החולצה
נשיא המדינה שמעון פרס הגיע לסין והתקבל בכבוד מלכים. הנשיא ערך שיחות אישיות עם הנבחרת הישראלית לאולימפיאדה ונפגש עם בכירי המשק הסיני לקידום היחסים הכלכליים בין שתי המדינות
משה רוט
10.08.2008 - 16:38
"אנו מתחרים מול מדינות ענקיות עם אלפי ספורטאים מקצוענים, אבל אני מאמין בכם ובטוח בהצלחתכם - אתם צעירים, כשרוניים ומי שמתאמץ מגיע גם להישגים אדירים. העם בישראל עוקב אחריכם בציפייה דרוכה" נשיא המדינה שמעון פרס נחת היום בבייג'ין כאורח של הממשל הסיני והועד האולימפי לפתיחת אולימפיאדת בייג'ין 2008. עם נחיתתו פרסו הסינים שטיחים אדומים בכל מתחם שדה התעופה וסגרו את כל הכבישים המובילים משדה התעופה אל האצטדיון האולימפי על מנת ששיירת הנשיא תיסע בכבישים פתוחים וסטריליים לחלוטין.

נשיא המדינה הובהל ישירות למעון האירוח הממוקם במתחם האצטדיון האולימפי ומשם ביקש הנשיא לצאת אל מתחם מגורי משלחת הספורטאים הישראלית לאולימפיאדה הממוקם בכפר האולימפי.

נשיא המדינה התחבק בחום ולחץ את ידם של כל חברי המשלחת, קיים שיחות אישיות עם הספורטאים וביקש לדעת האם הם מתרגשים, האם אכלו טוב, האם הסינים מספקים להם את כל צרכיהם וכיצד הם מתרשמים מהיחס הסיני. הספורטאים הישראלים השיבו לנשיא כי "תנאי המחייה והאימונים מצויינים, הסינים מתייחסים למשלחת הישראלית בכבוד רב והם מרגישים כי יש בידם כל הכלים כדי להגיע מוכנים לתחרויות."

נשיא המדינה אמר לספורטאים: " אני מאוד גאה בכם, יחד עם כל עם ישראל אנחנו מחזיקים לכם אצבעות שתצליחו. אני מאמין גדול בישראלים, בכל תחומי החיים התחלנו מאפס והגענו למקומות הטובים ביותר בעולם. כך היה בחקלאות, בהיי טק, בקולנוע ואני מאמין שכך יהיה גם בספורט. אנחנו מדינה קטנה, ואנו מתחרים מול מדינות ענקיות עם אלפי ספורטאים מקצוענים, אבל אני מאמין בכם ובטוח בהצלחתכם - אתם צעירים, כשרוניים ומי שמתאמץ מגיע גם להישגים אדירים."

הנשיא הוסיף כי "העם בישראל עוקב אחריכם בציפייה דרוכה, בעיקר הדור הצעיר, עבורו אתם מודל לחיקוי. אני חש את האהבה לארץ והאהבה לעם ישראל נובעת מכם ואני גאה שאתם הספורטאים שמייצגים את מדינת ישראל."

במהלך הפגישה נכנסה הטניסאית שחר פאר אל החדר ואמרה : "כבוד הנשיא, באתי ישר מאימון, אני מבקשת סליחה שאיחרתי." נשיא המדינה לחץ את ידה בחום והתעניין בלוחות האימונים והתחרויות של שחר.

נשיא המדינה הופתע כששני המדליסטים קלגנוב וזאבי העניקו לו את החולצה הרשמית של המשלחת הישראלית לאולימפיאדה

אורח נוסף שהפתיע את הנשיא היה דייויד בלאט אשר הגיע לבוש בחולצת הנבחרת הישראלית וסיפר על ההכנות למשחק של נבחרת רוסיה נגד איראן. "הנבחרת האיראנית גבוהה מאוד, יש שם שחקנים שהם מעל ל-2 מטר ו25 ס"מ, אבל אני לא יודע עד כמה טובים הביצועים שלהם" אמר בלאט.

השחיינית הצורנית אנסטסיה גלושקוב , אמרה לנשיא " הפגישה איתך מחממת את הלב של כולנו והתמיכה שאנחנו מקבלים ממך ומכל עם ישראל מרגשת ומחזקת אותנו כספורטאים."

דברי הספד של נשיא המדינה לראלף קליין

במעמד המפגש עם ספורטאי הנבחרת ספד נשיא המדינה לראלף קליין ואמר :

"ראלף קליין היה אדם צנוע כשניצחנו ואדם מאמין כשנכשלנו. הוא הביא לישראל פיסגה הסטורית חסרת תקדים בכדורסל הישראלי כשניצחנו את הרוסים. הוא היה מאמן אהוב אשר גידל אלפי ספורטאים בישראל, תרם מזמנו והתנדב למען הנוער, למען החברה. הוא היה אדם אהוב ונערץ על כל העם. כולנו גאים על כי אדם כראלף קליין חי בקירבנו ופועלו ומעשיו הם גאווה בזכרוננו."

הנשיא גם התייחס לטרגדיה שפקדה את השחיין אלון מנדל ואמר "אני משתתף בצערו של אלון מנדל ומשפחתו. ואני מקווה שיימצא לו הכוח להתגבר על הטרגדיה הנוראה שפקדה אותו."

יצויין כי לאחר המפגש עם הספורטאים קיים הנשיא מפגש עם בכירי המשק הסיני במסגרתו דן הנשיא בקידום וחיזוק היחסים הכלכליים בין סין לישראל.


"אתם הזהב האולימפי של ישראל- אף אחד לא הביא כל כך הרבה כבוד כפי שהבאתם"
הנשיא והמשלחת (צילום: מיכל פטל - פלאש 90)

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות
מבזקי חדשות
22.05.2012 15:35
מאת: דניאל טננבוים

צומת אלייכין: רוכב אופנוע נהרג בתאונת דרכים

22.05.2012 10:45
מאת: ישראל חדש

מנהרות הכרמל נסגרו לתנועה

10.04.2012 8:30
מאת: דניאל טננבוים

נתניה: אם ושני ילדיה נפצעו בשריפה

10.04.2012 6:30
מאת: יונתן דולב

רחובות: גבר נדקר בביתו - מצבו קשה

09.04.2012 23:17
מאת: יונתן דולב

שלושה פצועים בתאונת דרכים בגבעת שמואל

23.03.2012 13:40
מאת: דניאל טננבוים

לוד: שני נפגעים באורח אנוש וקל באירוע ירי

23.03.2012 13:39
מאת: דניאל טננבוים

רוכב טרקטורון נפגע באורח קשה בצומת להבים

23.03.2012 13:00
מאת: ישראל חדש

נחל שורק: אדם פונה לאחר חילוץ ממושך

     
דף הבית | חדשות | מבזקים | גלריה מהארץ | גלריה מהעולם | גלריה יהדות | וידאו | המייל האדום | פרסם אצלינו | הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית | תקנון
© כל הזכויות שמורות ל npv חדשות+
Rivyon.com