הגדר כדף הבית הפוך לדף הבית
21.02.18 ו' אדר התשע"ח
גלריה מהארץ גלריה מהעולם גלריה יהדות חדשות מבזקים וידאו פורומים יהדות צרכנות ושיווק דעות הוסף למועדפים הגדר כדף הבית NPV news - חדשות פלוס
אם יהודייה ושמונת ילדיה חולצו במבצע חילוץ הרואי ומרגש מלב הרובע המוסלמי בירושלים
מסע החילוץ. (צילום: פלאש 90)
מסע החילוץ. (צילום: פלאש 90)
לאחר 17 שנה של פחד ואיומים בא הקץ לסבלה של האם * ברגע שאנשי יחידת החילוץ של יד לאחים צרו על הבית, פרצה האם בככי חסר מעצורים * "אין לכם מושג כמה אני צריכה להודות לכם",
משה רוט
19.07.2008 - 22:18
לאחר 17 שנות סבל מתמשך, פחד נורא ואיומים קשים, החלה נ' ושמונת ילדיה, בשעה ארבע אחרי צהרי יום ראשון את המסע לחיים החדשים שנכונו להם.

חלון ההזדמנויות לפעולת החילוץ של יד לאחים היה קצר. הבעל המוסלמי של נ' הוא אסיר פלילי השוהה בכלא ישראלי, אחיו שהה במעצר בית ואח נוסף השתכנע לשתוק. 17 שנים היא חיה כערבייה לכל דבר וגידלה שמונה ילדים ברובע המוסלמי בירושלים. השבוע, בפעולת חילוץ הרואית של יד לאחים,‬ היא חזרה לחיי היהדות.

נ', כיום בת 40,‬ גדלה ברמת הגולן בבית דתי. בגיל 20 חזרה בשאלה והסתכסכה עם הוריה. אז נקלעה לרשת שטמן לה ערבי. תוך זמן קצר עברה לגור בסמטאות העיר העתיקה. מאז ילדה נ' שמונה ילדים שגדלו כמוסלמים, עברה התעללות קשה והותירה את עברה היהודי מאחוריה.

לפני כמה חודשים הגיע דבר מצבה הקשה לארגון יד לאחים. אנשי הארגון יצרו קשר עם נ' והציעו לה לחזור ליהדות. "הפגשנו אותה עם יהודייה שחוותה אותו סיפור בדיוק והצליחה להשתקם ואז היא השתכנעה", סיפרו השבוע ביד לאחים.

החילוץ החל ביום ראשון סמוך לשעה שלוש וחצי בצהריים. עשרת המתנדבים ביחידת החילוץ של יד לאחים נפגשו סמוך לשער יפו וערכו את ההכנות האחרונות למשימה. תנאי הפתיחה של פעולת החילוץ היו קשים ביותר בהתחשב בעובדה שמדובר בבית שמצוי בתוך אוכלוסייה צפופה של מאות בתים ערביים. השתהות של רגע אחד מיותר, יכולה הייתה להקים עלינו את כל יושבי הבתים מסביב, אמר אחד המחלצים. רכב מיוחד של חיפוי ציפה לכוחות החילוץ, כשהוא נתון בכוננות, בכניסה למתחם, בעוד היושבים ברכב נושאים פרקי תהילים להצלחת חבריהם במשימה הרגישה.

בכניסה לבית חיכתה נ' עם אחד מילדיה. ברגע שאנשי היחידה צרו על הבית, פרצה נ' בבכי חסר מעצורים. העובדות הסוציאליות שהתלוו לאנשי החילוץ לא יכלו שלא להבחין בסבל הרב שעבר על נ' בכל השנים. הסתבר שנ' וילדיה חיו בתוך בית אחד שהכיל בו-זמנית משפחות רבות שהרכיבו 'חמולה' ענפה. המחזה היה קשה ומזעזע.

בנוסף לנ' ולילדיה שהו בבית גם גיסה וגיסתה וכן כמה אחיינים קטנים. הופעתה של חבורה בת שבעה מחלצים, ללא כל התראה מוקדמת, הדהימה את אנשי הבית והותירה אותם המומים, כשהם חיוורים מפחד ובהלה. ניסיון אחרון של הגיס למנוע בעדה לברוח, לא עלה בידו. הציוד המועט שלקחה נ' לחייה החדשים נארז בכמה ארגזי קרטון שנישאו לכלי הרכב על ידי פעילי יד לאחים. מפאת הרגישות האזורית נדרשה, כאמור, פעולת בזק ותוך פחות רבע שעה עזבה השיירה את המקום כשהמשימה הוכתרה בהצלחה.

רגע לפני היציאה מתוך הרובע המוסלמי, התברר כי אחד הילדים אינו ברכב החילוץ. בירור קצר העלה כי הילד נמצא ליד שער יפו. המתח בקרב צוות החילוץ זינק באחת. ברקע קינן חשש מפני מארב מתוכנן של בני המשפחה הערבים. דקות ספורות של פעולה נמרצת ונסיעה מהירה חולפות ואל הרכב נאסף גם הילד האובד. המשימה הוכתרה בהצלחה.

אחרי החילוץ המוצלח עברו נ' והילדים לדירת מסתור, רחבת ידיים, מאובזרת כהלכה ומוגנת היטב. כאן הם פותחים בימים אלו בחיים חדשים. "היא תלמד להיות עצמאית, יש לנו אנשים שילוו אותה, ויעניקו להם חום ואהבה. הילדים לא מדברים עברית, לא עברו ברית מילה. לא נשאר אצלם כלום מהיהדות, חוץ מהנשמה", אמר מפקד יחידת החילוץ לכלי התקשורת שליוו את המבצע. בימים אלו, כך נודע, מתחילים האם וילדיה את צעדיהם הראשונים לעולמה של תורה ומצוותיה, בליוויים המסור של כוחות מקצועיים מקרב אנשי יד לאחים.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, שיבח את פעילותם הזריזה והמיומנת של אנשי החילוץ אך קרא בה בעת "לתת את הדעת ואת הלב לכל אותן נשמות יהודיות שעדיין כלואות, בניגוד מוחלט לרצונן ולמצפונן, ברבעים ובכפרים כאלו ואחרים. עלינו לנקוט בכל האמצעים הלגיטימיים העומדים לרשותנו על מנת להצילם מאפלה לאורה", סיכם.לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות
1.
(20.07.2008) מרים, גילו
ה'מ יברך אתכם וישמור דרכיכם יישר כח (לת)
2.
(20.07.2008) נועה
תודה להאקרים הערבים,כך הכרתי את האתר הנפלא הזה (לת)
3.
(05.01.2009) העין לציון צופיה
מבזקי חדשות
22.05.2012 15:35
מאת: דניאל טננבוים

צומת אלייכין: רוכב אופנוע נהרג בתאונת דרכים

22.05.2012 10:45
מאת: ישראל חדש

מנהרות הכרמל נסגרו לתנועה

10.04.2012 8:30
מאת: דניאל טננבוים

נתניה: אם ושני ילדיה נפצעו בשריפה

10.04.2012 6:30
מאת: יונתן דולב

רחובות: גבר נדקר בביתו - מצבו קשה

09.04.2012 23:17
מאת: יונתן דולב

שלושה פצועים בתאונת דרכים בגבעת שמואל

23.03.2012 13:40
מאת: דניאל טננבוים

לוד: שני נפגעים באורח אנוש וקל באירוע ירי

23.03.2012 13:39
מאת: דניאל טננבוים

רוכב טרקטורון נפגע באורח קשה בצומת להבים

23.03.2012 13:00
מאת: ישראל חדש

נחל שורק: אדם פונה לאחר חילוץ ממושך

     
דף הבית | חדשות | מבזקים | גלריה מהארץ | גלריה מהעולם | גלריה יהדות | וידאו | המייל האדום | פרסם אצלינו | הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית | תקנון
© כל הזכויות שמורות ל npv חדשות+
Rivyon.com